Sport.pl

Pracowity styczeń Polskiego Cukru Muszynianki

Sparingi, mecze w Orlen Lidze i podróż do Baku - to zadania, które czekają siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki w najbliższych tygodniach.
Facebook? » | A może Twitter? »


Do połowy stycznia w rozgrywkach Orlen Ligi trwa przerwa na mecze kadry. Już 4 stycznia w Ankarze rozpoczyna się bowiem europejski turniej eliminacyjny do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Reprezentacja Polski trafiła do grupy z Rosją, Włochami i Belgią. O awans na igrzyska walczą trzy muszynianki - Aleksandra Krzos, Anna Grejman i Natalia Kurnikowska.

Ich koleżanki nie będą jednak w tym czasie próżnować. Jak informuje oficjalna strona klubu, już 5 stycznia rozegrają pierwszy mecz w 2016 roku. Ich przeciwnikiem będzie Developres SkyRes Rzeszów, z którym zagrają również dzień później. 9 stycznia w kolejnym meczu kontrolnym zmierzą się z Oktanem Kezmarok ze Słowacji.

15 stycznia Muszynianka wróci na ligowe parkiety, gdzie zagra z Chemikiem Police. W styczniu czekają ją jeszcze dwa mecze ligowe - z PGE Atomem Trefl Sopot i Pałacem Bydgoszcz.

W tym miesiącu muszynianki po raz kolejny będą zmuszone do gry co trzy dni, na co na początku sezonu narzekał trener Bogdan Serwiński. Między meczami ligowymi czekają je bowiem pojedynki w Pucharze CEV z Azeryolem Baku. 19 stycznia rywalki przylecą do Polski, tydzień później to muszynianki udadzą się w długą podróż do Baku.

Więcej o: