Kadra siatkarek przygotowuje się do walki o igrzyska. Z trzema muszyniankami

Reprezentacja Polski siatkarek jest już w Ankarze, gdzie 4 stycznia rozpocznie udział w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
Facebook? » | A może Twitter? »


W turnieju weźmie udział osiem europejskich zespołów. - Z kontynentalnej czołówki zabraknie tylko Serbek. Chcemy w tym turnieju coś osiągnąć, udowodnić, że potrafimy grać - zaznacza Joanna Wołosz, rozgrywająca kadry, cytowana przez oficjalną stronę Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W kadrze Jacka Nawrockiego są trzy siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki. O igrzyska powalczą przyjmujące Natalia Kurnikowska i Anna Grejman oraz libero Aleksandra Krzos. W najbliższych dniach Polska rozegra dwa sparingi - z Chorwacją i Turcją.

Polki zagrają w grupie B z Rosją, Belgią i Włochami. Do półfinałów awansują po dwa najlepsze zespoły z dwóch grup. Finał zostanie rozegrany 9 stycznia. Do igrzysk awansuje zwycięzca, drużyny z drugiego i trzeciego miejsca wywalczą prawo gry w majowym turnieju interkontynentalnym. Polki uczestniczyły w podobnym turnieju przed igrzyskami w Londynie w 2012 roku. Dotarły wówczas do finału, gdzie przegrały 0:3 z Turcją.