Trzy siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki powołane do kadry

Natalia Kurnikowska, Anna Grejman i Aleksandra Krzos znalazły się w składzie reprezentacji Polski na zgrupowanie przed europejskim turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.
Facebook? » | A może Twitter? »


Turniej kwalifikacyjny zostanie rozegrany w dniach 4-9 stycznia w Ankarze. Weźmie w nim udział osiem zespołów. Grupowymi rywalkami Polek będą: Rosjanki, Belgijki i Włoszki. W drugiej grupie znalazły się: Chorwacja, Holandia, Niemcy i Turcja. Dwie najlepsze reprezentacje z każdej z grup zagrają w półfinałach. Awans na igrzyska uzyska tylko zwycięzca turnieju. Drużyny z drugiego i trzeciego miejsca wystartują w majowym turnieju interkontynentalnym.

Zgrupowanie drużyny Jacka Nawrockiego rozpocznie się 16 grudnia w Szczyrku. Pierwsza część potrwa do 23 grudnia. Kadra ponownie spotka się 26 grudnia w Łodzi, a dwa dni później wyleci do Turcji.

Skład reprezentacji Polski kobiet: Izabela Bełcik, Zuzanna Efimienko, Kamila Ganszczyk, Anna Grejman, Aleksandra Jagieło, Aleksandra Krzos, Natalia Kurnikowska, Paulina Maj-Erwardt, Gabriela Polańska, Sylwia Pycia, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Berenika Tomsia, Anna Werblińska, Joanna Wołosz, Katarzyna Zaroślińska.