Puchar CEV. Wygrana Polskiego Cukru, ale szkoda przegranego seta

Siatkarki z Muszyny pokonały 3:1 słoweński Branik Maribor i są bliżej awansu do ćwierćfinału Pucharu CEV.
Po pierwszych dwóch setach, które trwały 50 minut, wydawało się, że mecz zakończy się po trzech partiach. Gospodynie dobrze zagrywały (osiem asów), blokowały (też osiem razy) i nieźle atakowały (prawie 50 proc. skuteczności). I to je chyba uśpiło, bo w trzecim secie zatraciły te walory. Zwłaszcza w ataku zagrały katastrofalnie - 23 proc. skończonych piłek, mimo że wciąż dobrze przyjmowały. Na szczęście dla siatkarek Bogdana Serwińskiego w czwartej partii wróciły na właściwe tory.

W rewanżu do awansu wystarczy im wygrać dwa sety.

Polski Cukier Muszynianka - Branik Maribor 3:1

Sety: 25:16, 25:17, 19:25, 25:20.

Muszynianka: Milovits 2 punkty, Grejman 10, Kurnikowska 13, Savić 11, Helić 25, Sosnowska 7 oraz Krzos (libero), Skrzypkowska 1, Pelc 3, Szczygieł, Hatala 3.