Polski Cukier Muszynianka chce rewanżu

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki w środę zagrają rewanżowe spotkanie 1/16 Pucharu CEV z VC Wiesbaden. Mają co odrabiać, bo w Niemczech przegrały 2:3. - Niemki zaskoczyły nas żywiołowością - mówi trener Bogdan Serwiński.
Facebook? » | A może Twitter? »

By awansować, Muszynianka musi wygrać 3:0 lub 3:1. Przy zwycięstwie 3:2 o losach awansu zdecyduje "złoty set".

Zespół z Muszyny przystępuje do meczu po niedzielnej porażce w Orlen Lidze 2:3 z Impelem Wrocław. Muszynianka miała dwie piłki meczowe, ale prowadzone przez Katarzynę Skowrońską-Dolatę i Kristin Hildebrand rywalki odrobiły straty w czwartym secie, a tie-breaka wygrały do pięciu.

- Nie jestem zły po tej porażce. Przez lata kariery trenerskiej nie takie mecze się wygrywało i przegrywało. Dla młodego zespołu to jednak duże rozgoryczenie. Zagrał bardzo dobrze, ambitnie, ale zabrakło doświadczenia. Za to w końcówce czwartego seta pokazała je Carolina Costagrande [zaliczyła serię udanych zagrywek - przyp. red]. Rozgoryczenie zespołu było widać od pierwszej piłki tie-breaka - analizuje Serwiński.

Mecz z Impelem był wymagający, a już w środę Muszyniankę czeka spotkanie w Pucharze CEV. - Porażka w lidze nie będzie miała wpływu na postawę zespołu, ale pięć rozegranych setów już tak. Ostatnio gramy w szalonym rytmie, ponad możliwości kadrowe. Młode zawodniczki mają problem z oszczędzaniem sił, bo jeszcze tego nie potrafią. Mamy tylko poniedziałek i wtorek na przygotowanie zespołu, ale spróbujemy - mówi trener Muszynianki.

Czy w związku z tym należy spodziewać się zmian w wyjściowym składzie? - Na decyzje jeszcze za wcześnie. Zobaczę, w jakiej dyspozycji fizycznej są zawodniczki i dopiero w środę podejmę decyzję - informuje Serwiński.

Muszynianka w Niemczech prowadziła 2:1, ale przegrała. - Powinniśmy wygrać. Porażki nie są przyjemne. Liczę, że moje zawodniczki będą chciały się zrewanżować. Niemki zaskoczyły nas żywiołowością. Nie mogliśmy się dopasować. W naszą grę wkradła się niepewność. Psuliśmy dużo zagrywek - wspomina szkoleniowiec.

Zespół z Wiesbaden po sześciu kolejkach ligi niemieckiej ma dziewięć punktów. Trzy mecze wygrał i trzy przegrał. Jest siódmy w tabeli (Muszynianka w Orlen Lidze jest ósma; też ma dziewięć punktów). W weekend siatkarki z Wiesbaden wygrały 3:0 z Ladies in Black Aachen, które do tej pory były niepokonane.

Początek spotkania Muszynianki z Wiesbaden o godzinie 20:30. Transmisja w Polsacie Sport.