Polski Cukier Muszynianka zaczyna Puchar CEV od porażki

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki przegrały w pierwszym meczu Pucharu CEV z niemieckim VC Wiesbaden 2:3.
Facebook? » | A może Twitter? »

Pierwsze spotkanie 1/16 finału Pucharu CEV muszynianki rozgrywały na wyjeździe. Niesione dopingiem Niemki w pierwszym secie rozgromiły rywalki i wygrały aż 25:12.

Podopieczne Bogdana Serwińskiego podjęły walkę w kolejnych partiach. Grę muszynianek rozruszała wprowadzona w drugiej partii Natalia Kurnikowska. Polski zespół wygrał dwa kolejne sety. W czwartym znów górą były Niemki i o losach spotkania zdecydował tie-break, wygrany przez Wiesbaden 15:10.

Za dwa tygodnie w Muszynie zostanie rozegrany rewanż. Muszynianka do awansu potrzebuje zwycięstwa 3:0 lub 3:1, udział w kolejnej rundzie zapewni sobie także wtedy, gdy wygra 3:2 i potem zwycięży w złotym secie.

VC Wiesbaden - Polski Cukier Muszynianka 3:2 (25:12, 24:26, 22:25, 25:23, 15:10)

Muszynianka: Nuszel, Pelc, Savić, Grejman, Helić, Milovits, Śliwa (libero) oraz Szczygieł, Sosnowska, Kurnikowska i Hatala.