Sport.pl

Mnóstwo zmian w Muszynie. Polski Cukier ogłosił kadrę na przyszły sezon

Aż osiem nowych zawodniczek będzie występować w zespole Polskiego Cukru Muszynianki w przyszłym sezonie. Z klubem żegnają się kolejne siatkarki, które wywalczyły brązowy medal ostatnich rozgrywek.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Tylko cztery siatkarki, które z drużyną Polskiego Cukru sięgnęły po trzecie miejsce w lidze, będą występować w Muszynie w przyszłym sezonie.

Z klubem pożegnały się dwie rozgrywające - Danica Radenković i Gabriela Jasińska, libero Paulina Maj-Erwardt, atakująca Katie Carter, przyjmujące - Karolina Różycka i Ilona Gierak oraz środkowe - Sylwia Wojcieska i Ivana Plchotova. W ich miejsce sprowadzono zawodniczki głównie z zagranicy.

Za rozegranie w przyszłym sezonie będą odpowiadać Węgierka Julia Milovits i 19-letnia Karolina Szczygieł. Polka w poprzednim sezonie występowała w rozgrywkach Młodej Orlen Ligi w MUKS Popradzie Nowy Sącz, który współpracuje z Polskim Cukrem. Choć jest młoda, to już utytułowana - w 2013 roku została mistrzynią Europy kadetek, a rok wcześniej zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA.

Milovits ma 25 lat, a Polski Cukier będzie jej trzecim w karierze. Jest wychowanką Vasas Budapeszt, ale od sezonu 2012/2013 występowała w Crvenie Zvezdzie Belgrad. Zarówno na Węgrzech, jak i w Serbii ze swoimi drużynami sięgała po mistrzostwo kraju.

Dwie nowe rozgrywające to Natalia Skrzypkowska i Anna Grejman. Obie są dobrze znane z krajowych parkietów - Skrzypkowska wcześniej występowała w Budowlanych Łódź, a Grejman w Impelu Wrocław.

W przyszłym sezonie trudne zadanie czeka Martę Drpa. Musi zastąpić w ataku świetnie spisującą się Katie Carter. Serbka może jednak stać się jednym z najlepszych wzmocnień muszynianek w ostatnich latach. W poprzednim sezonie występowała w Spartaku Subotica, a jak piszą serbskie media, "jej doskonała gra doprowadziła drużynę do finałów play-off". Ostatecznie Spartak zajął drugie miejsce, ale Drpa została MVP rozgrywek.

W finale Spartak przegrał z Partizanem Vizura, w którego barwach występowała Maja Savić. Środkowa sięgnęła po krajowe mistrzostwo po raz drugi z rzędu i... postanowiła spróbować sił gdzie indziej. Wybór padł na Muszynę. Będzie jej pomagać Sylwia Pelc, która do przygranicznego miasteczka przeniosła się z Aluprofu Bielsko-Biała.

Kadrę pierwszego zespołu Muszynianki uzupełni Izabela Śliwa. To wychowanka Wisły Kraków, a prywatnie... córka Magdaleny Śliwy, wieloletniej reprezentantki Polski. Izabela Śliwa po dwóch latach wraca do Polski. Wcześniej występowała w niemieckich drużynach VT Aurubis Hamburg i ostatnio VC Wiesbaden.

Kadra Polskiego Cukru Muszynianki na sezon 2015/2016:

Rozgrywające: Julia Milovits (Węgry, poprzedni klub: Crvena Zvezda Belgrad), Karolina Szczygieł (Młoda Liga Kobiet)

Przyjmujące: Natalia Kurnikowska, Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Natalia Skrzypkowska (Budowlani Łódź), Anna Grejman (Impel Wrocław)

Atakujące: Marta Drpa (Serbia, Spartak Subotica), Kinga Hatala

Środkowe: Maja Savic (Serbia, Partizan Vizura), Sylwia Pelc (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Justyna Sosnowska

Libero: Izabela Śliwa (VT Aurubis Hamburg)Kadra Polskiego Cukru Muszynianki na sezon 2015/2016 jest:
Więcej o: