Wrocławianki za silne dla Polskiego Cukru Muszynianki

Po zaciętym spotkaniu Polski Cukier Muszynianka przegrał we Wrocławiu z Impelem 1:3.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Po tej kolejce do końca rundy zasadniczej Orlen Ligi Kobiet zostały już tylko cztery serie spotkań. Wszystkie drużyny walczą o jak najlepsze rozstawienie przed play-offami, a w niedzielę wrocławianki pokazały, że będą się liczyć w walce o medale mistrzostw Polski.

Choć to spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęły muszynianki. Silną zagrywką odrzuciły gospodynie od siatki i seriami zdobywały punkty. Pierwszego seta wygrały aż do 11 punktów.

W drugiej części obudziły się wrocławianki. Walka toczyła się punkt za punkt, a decydujące piłki należały do Natalii Kurnikowskiej. Przyjmująca najpierw skutecznie obiła blok gospodyń i doprowadziła do stanu 24:24, ale chwilę później nie wykorzystała znakomitej wystawy Danicy Radenković.

Po przegranej drugiej partii przyjezdne miały też problemy w trzeciej odsłonie, którą przegrały do 18 punktów. W czwartym secie znów zagrały odważniej, ale na świetnie dysponowany Impel to było za mało.

Impel Wrocław - Polski Cukier Muszyna 3:1

Sety: 11:25, 26:24, 25:18, 26:24

Polski Cukier Muszyna: Carter 16, Różycka 15, Plchotova 11, Kurnikowska 10, Wojcieska 7, Radenković 3 oraz Hatala 1, Maj-Erwardt, Gierak, Ciaszkiewicz-Lach, Jasińska.

Co siatkarki Polskiego Cukru Muszyna osiągną w tym sezonie?