Ach, te końcówki. Muszynianki przegrały we Wrocławiu

Polski Cukier Fakro Muszyna fatalnie rozgrywał końcówki setów i w ćwierćfinale play-off przegrywa z Impelem Wrocław 0:1.
W pierwszej partii muszynianki pozwoliły uciec rywalkom, ale wydawało się, że w odpowiednim momencie wzięły się do gry. Wygrywały nawet 19:17, ale później trzy punkty z rzędu zdobyły gospodynie i prowadzenia już nie oddały. W drugim secie od początku warunki również dyktowały wrocławianki. Trener Bogdan Serwiński brał czasy, przeprowadzał zmiany, aż w końcu muszyniankom udało się dojść rywalki na punkt (22:21). Końcówkę jednak znów na swoją korzyść rozstrzygnął Impel i Polski Cukier stanął pod ścianą.

W trzeciej partii muszynianki w końcu wyciągnęły lekcję z poprzednich setów i od początku prowadziły równorzędną walkę. Na niewiele się to jednak zdało, bo przy prowadzeniu 18:17 nadziewały się na bloki rywalek i nie mogły sobie poradzić z ich atakami. Serwiński wziął dwa czasy, ale mimo tego Impel zdobył pięć punktów z rzędu i za moment cieszył się z wygranej.

Drugie spotkanie we wtorek (godz. 18) we Wrocławiu. Do półfinału awansuje zwycięzca trzech meczów.Impel Wrocław - Polski Cukier Fakro Muszyna3:0
Sety: 25:23, 25:22, 25:19.

Polski Cukier: Mazurek, Cvetanović, Różycka, Jagieło, Plchotova, Wojcieska, Maj (libero) oraz Piątek, Jasińska, Kurnikowska.

Więcej o: