Sport.pl

Siatkarkom z Muszyny przybędzie rywalek?

Orlen Liga Kobiet może zostać rozszerzona do 12 zespołów. Decyzje ma podjąć Polski Związek Piłki Siatkowej.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Obecnie w rozgrywkach Orlen Ligi Kobiet uczestniczy 10 zespołów. Dwóch dodatkowych uczestników przyszłorocznych rozgrywek ma wyłonić turniej. Decyzje w tej sprawie ma podjąć PZPS w dniach 18-19 marca.

Wcześniej prezesi wszystkich klubów Orlen Ligi spotkają się z organizatorem rozgrywek podczas turnieju finałowego Pucharu Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim (8-9 marca). Ich opinie nie będą jednak wiążące. Decydujący głos ma rada nadzorcza Orlen Ligi.

- Na razie nic nie wiadomo, ale zespoły, które chcą grać w najwyższej lidze w Polsce, na pewno będą musiały spełniać podstawowe warunki, tzn. mieć odpowiednie zabezpieczenie finansowe i dysponować dużą halą. Poza tym oczywiście bardzo ważny jest aspekt sportowy - tłumaczy Jacek Kasprzyk, dyrektor rozgrywek.

Jeśli faktycznie dojdzie do rozszerzenia ligi, to dwie dodatkowe drużyny zostaną wyłonione w turnieju. Prawdopodobnie wezmą w nim udział trzy lub cztery najlepsze drużyny pierwszej ligi oraz ostatnia i/lub przedostatnia drużyna Orlen Ligi.

Pierwszoligowcy są zainteresowani uczestnictwem w turnieju. - Najpierw nastawiamy się na awans sportowy. Jeśli nie wygramy ligi, to pomyślimy o turnieju. Nie widzę przeciwwskazań, by nie spróbować - mówi Andrzej Hojnor, prezes Karpat Krosno, które w rundzie zasadniczej zajęły trzecie miejsce.

Jakiś czas temu rozszerzona została męska Plus Liga. I przyniosło to dobre efekty. Pojawiło się kilku młodych graczy, którzy w rywalizacji z najlepszymi siatkarzami w Polsce poprawili umiejętności. - Teraz może być podobnie. To najważniejszy impuls do naszych działań - dodaje Kasprzyk.

Więcej o: