Niespodzianka! Polski Cukier Fakro Muszyna awansował do turnieju finałowego Pucharu Polski

Wyjazd do Sopotu wydawał się tylko smutną formalnością, a skończył się wielką niespodzianką. Polski Cukier Fakro Muszyna pokonał Atom Trefl Sopot 3:0 i zagra w turnieju finałowym Pucharu Polski.
Po pierwszym meczu wydawało się, że muszynianki nie mają większych szans na wejście do czołowej czwórki PP. Co prawda w tamtym spotkaniu było sporo niejasności (muszynianki przegrały seta 25:23, a wg nich powinno być 24:24), ale ostatecznie zawodniczki Bogdana Serwińskiego przegrały na swoim parkiecie 1:3.

Wystarczył ten wynik i rzut oka na tabelę (Polski Cukier jest szósty, Atom drugi), by bez wahania wskazać faworyta do awansu. Tyle że muszyniankom w tym sezonie gra się w Sopocie wyjątkowo dobrze. W lidze wygrały 3:1, a w PP dały mistrzyniom Polski lekcję siatkówki. W pierwszym secie Atom jeszcze podjął walkę, w drugim był bezsilny, a w trzecim obronił sześć piłek meczowych, ale i tak poległ.

Dzięki wygranej Polski Cukier zagra w turnieju finałowym PP, który zostanie rozegrany 8 i 9 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim. W półfinale muszynianki zmierzą się z Tauronem Dąbrowa Górnicza, w drugiej parze Chemik Police zagra z Aluprofem Bielsko-Biała.

Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Fakro Muszyna0:3
Sety: 22:25, 17:25, 21:25.

Wyjściowe składy

ATOM Trefl Sopot: Leys, Bełcik, Podolec, Efimienko, Hill, Łukasik, Zenik (L) oraz Gajewska, Pietersen

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS: Cvetanović, Różycka, Mazurek, Wojcieska, Jagieło, Plchotova, Maj (L)