Sport.pl

Muszynianki w play-off zmierzą się z Impelem Wrocław

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Aluprof Bielsko-Biała pokonał PGNiG Naftę Gaz Piła 3:1. Taki wynik oznacza, że w rundzie play-off Polski Cukier Muszyna zagra z Impelem Wrocław.
Przed tym meczem siatkarki z Muszyny zajmowały piąte miejsce w tabeli. Chcąc je utrzymać, Nafta Gaz Piła musiała pokonać Aluprof Bielsko-Biała 3:1 lub 3:0. Tak się jednak nie stało i rundę zasadniczą muszynianki zakończyły na szóstej pozycji.

Teraz na ich drodze stanie Impel Wrocław - trzecia drużyna rundy zasadniczej. W dotychczasowych meczach między tymi zespołami górą były wrocławianki, które u siebie wygrały 3:2, a na wyjeździe 3:1.

Teraz w Orlen Lidze nastąpi miesięczna przerwa, bo ćwierćfinały zostaną rozegrane po turnieju finałowym o Puchar Polski (8-9 marca w Ostrowcu Św.). Terminy meczów zostaną dopiero ustalone. W tej fazie rozgrywek gra toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Zanim to jednak nastąpi, muszynianki zagrają we wtorek w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Puchary CEV z Azeryolem Baku. W pierwszym meczu pokonały siatkarki z Azerbejdżanu 3:2 i mają dużą szansę na awans do półfinału.

Relacja na żywo od godz. 15 na krakow.sport.pl.

Więcej o: