Sport.pl

Niespodziewana szansa muszynianek

SIATKÓWKA. Polski Cukier Fakro Muszyna w sobotę zmierzy się w Pile z Naftą Gaz. Jeśli wygra bez straty punktu, stanie przed wielką szansą na niezłe miejsce przed play-off.
Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »

Obecnie zawodniczki Bogdana Serwińskiego są na siódmej pozycji, ale dzięki niespodziewanemu zwycięstwu nad wiceliderem Atomem Treflem mają szansę na awans w tabeli.

- Od kilku meczów walczyliśmy, ale czegoś brakowało, by przełożyć to na punkty. Teraz wreszcie wszystko się zazębiło i osiągnęliśmy odpowiedni wynik - cieszył się Serwiński po wygranej w Sopocie 3:1.

Zadowolona była też Paulina Maj. - Liczymy, że małymi kroczkami będziemy podążać do przodu i może do play-off uda się przystąpić z lepszą lokatą niż obecna - mówiła libero z Muszyny.

Teraz Polski Cukier jest na siódmym miejscu. Od Budowlanych Łódź ma punkt mniej, a od Tauronu Dąbrowa Górnicza i Aluprofu Bielsko-Biała trzy. Muszynianki czekają jednak teoretycznie łatwiejsze mecze. W sobotę zmierzą się z przedostatnią Naftą Gaz, a na zakończenie sezonu zasadniczego podejmują Budowlane.

Jeśli w tych spotkaniach zdobędą komplet punktów, to przy najkorzystniejszym układzie innych meczów do play-off przystąpią z czwartego miejsca, które dałoby im przewagę własnego boiska.

Oprócz tego muszynianki rywalizują też w Pucharze CEV. Już wiadomo, że pierwszy mecz ćwierćfinału z Azeryolem Baku zagrają w środę na swoim parkiecie (godz. 20.30).