Siatkarki z Muszyny zagrają o trzecie zwycięstwo z rzędu

W sobotę (godz. 17) w hali w Muszynie szykuje się zacięte i emocjonujące spotkanie. Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna i Siódemka Legionovia rzadko przegrywają do zera.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Muszynianka będzie miała możliwość po raz pierwszy w tym sezonie wygrać trzeci mecz z rzędu. Po dwóch zwycięstwach w Pucharze CEV nad SVS Post Schwechat siatkarki z Muszyny wracają do ligi.

Bogdan Serwiński, trener Muszynianki, nie koncentruje się na statystykach. - To domena kibiców. My po prostu chcemy wygrać. Żaden zespół, trener czy zawodniczka nie znoszą porażek - mówi Serwiński.

Zarówno zespół z Muszyny, jak i z Legionowa zawsze walczą do końca. Trener Serwiński chwali rywalki za ambicję, ale też umiejętności. - To zespół mający sporo doświadczonych zawodniczek dobrej, a nawet bardzo dobrej klasy - zauważa szkoleniowiec.

Serwiński zwraca uwagę na Berenikę Tomsię, która straciła miejsce w reprezentacji Polski, ale w tym sezonie jest jedną z najlepiej punktujących siatkarek w lidze (15,2 pkt na mecz). - To pierwszoplanowa postać Legionovii - zauważa Serwiński. Zawodniczki Muszynianki będą musiały zwrócić też uwagę na zagrywkę Katarzynę Jóźwickiej.

Ostatni raz kibice z Muszyny zobaczyli siatkarki w lidze 23 listopada. - Podejmiemy zaciętą rywalizację i mam nadzieję, że kibice zobaczą ciekawe spotkanie - kończy trener drużyny z Muszyny.