Sport.pl

Puchar CEV. Rywal straszy muszynianki tytułami

SIATKÓWKA 41-krotny mistrz Austrii będzie w środę rywalem Polskiego Cukru Fakro Muszyny w walce o awans do ćwierćfinału Pucharu CEV.
Tyle tytułów mogłoby budzić respekt, gdyby nie fakt, że austriacka siatkówka kobieca należy co najwyżej do średniaków w Europie. SVS Post Schwechat kilka razy startował w Lidze Mistrzyń, ale nawet nie wygrał spotkania. A zespół z Muszyny walczył o awans do turnieju finałowego.

W tym sezonie w obu drużynach zaszły zmiany, i to na gorsze. Mniejsze wsparcie sponsorów sprawiło, że zespoły oparły składy głównie na rodzimych zawodniczkach. Do tego SVS Post Schwechat został poważnie odmłodzony - tylko dwie zawodniczki mają więcej niż 30 lat, a pozostałe urodziły się po 1988 roku.

Mniejsze możliwości od razu odbiły się także na pozycji w lidze. Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego po pierwszej rundzie są na siódmym miejscu w Orlen Lidze, a Austriaczki jeszcze niżej - na ósmym.

Faworytem dwumeczu jest zespół z Muszyny. Jeśli awansuje, w ćwierćfinale rywalem będzie najpewniej Lokomotiv Baku. To oznaczałoby najbardziej kosztowną z możliwych wyprawę w europejskich pucharach.

Więcej o: