Pierwsza porażka Muszynianki w sezonie

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Bank PBS na własnym parkiecie przegrały 0:3 z Atomem Treflem Sopot.
Więcej o Muszyniance na krakow.sport.pl

W ostatnich latach mecze tych dwóch drużyn były bardzo wyrównane. Obie walczyły ze sobą o mistrzostwo Polski. W sezonach 2010/2011 i 2011/2012 spotykały się w finale rozgrywek, a w poprzednich zmierzyły się w półfinale. Teraz w gronie faworytów do tytułu stawiany jest tylko Atom. Latem Muszynianka straciła sponsora. Z klubu odeszło dziesięć zawodniczek, a poza transferami reprezentantek Polski (Karoliny Różyckiej) i Czech (Ivany Plchotovej) do zespołu trafiły głównie młode i niedoświadczone siatkarki.

W sobotnim spotkaniu gospodynie nie potrafiły wygrać nawet seta. W pierwszej partii dzięki dobrej grze Aleksandry Jagieło długo mogły mieć nadzieję na dobry rezultat, ale końcówka należała do zespołu z Trójmiasta. Druga część była wyrównana do stanu 19:19, potem rywalki tylko powiększały przewagę. Atom zdecydowanie wygrał ostatniego seta 25:16.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS - Atom Trefl Sopot 0:3

Sety: 20:25, 23:25, 16:25

Muszynianka: Mazurek 2, Jagieło 10, Wojcieska 12, Piątek 4, Różycka 1, Plchotova 9 oraz Maj (libero), Kurnikowska 6, Mucha, Jasińska 1.