Bank BPS wycofuje się ze sponsorowania Muszynianki? "Bzdura"

W internecie krąży informacja, że przyszłość wielkiej siatkówki w Muszynie zawisła na włosku, bo współpracę z klubem kończy Bank BPS. - To kompletna nieprawda - dementuje Grzegorz Jeżowski, prezes zarządu Muszynianki.
W sobotę siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro zdobyły trzecie miejsce w Orlen Lidze i zakończyły sezon. Teraz działaczy czekają rozmowy ze sponsorami i konstruowanie budżetu na przyszły sezon. Zdaniem portalu sadeczanin.info z powodu wycofania się Banku BPS klub może przestać istnieć, a według doniesień serwisu sportowefakty.pl szansą na przetrwanie ma być podpisanie umowy z firmą Koral, z którą prowadzone są rozmowy. - To bzdura. Dementuję obie informacje - stwierdza Jeżowski. - Prawda jest taka, że prowadzimy rozmowy ze sponsorami i nic nie jest jeszcze postanowione.

W podobnym tonie wypowiada się Bogdan Serwiński, trener Muszynianki: - Póki co mogę powiedzieć tyle, że prace trwają. Kiedy coś się rozstrzygnie, opublikujemy komunikat dotyczący sytuacji organizacyjnej.

Bank BPS współpracuje z Muszynianką od czterech lat. W 2010 r. stał się sponsorem tytularnym i znalazł się w nazwie klubu. Przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu zmniejszył jednak sumę pieniędzy przekazywanych na drużynę z uzdrowiskowej miejscowości.