Bank BPS Muszynianka Fakro zrobił krok w stronę podium

Bank BPS Muszynianka Fakro wygrał z Aluprofem Bielsko-Biała 3:1 i w rywalizacji o brązowy medali prowadzi 1:0.
- Dziewczyny mają nosy zwieszone na kwintę, ale mamy o co grać - mówił przed spotkaniem Bogdan Serwiński, szkoleniowiec z Muszyny. Wicemistrzynie Polski miały tylko trzy dni, by podnieść się po przegranym półfinale z Atomem, ale okazało się to wystarczające.

W pierwszym secie zapowiadało się na bardzo zacięte spotkanie, ale już w kolejnym gospodynie nie miały większych problemów z pokonaniem bielszczanek. I gdy wydawało się, że wygrana będzie miła, lekka i przyjemna, Aluprof podniósł się i rozbił zawodniczki Serwińskiego. Okazało się jednak, że bielszczanki wysoką wygraną tylko rozsierdziły gospodynie, bo w kolejnym secie poległy 15:25 i było po spotkaniu.

Kolejna potyczka w niedzielę w Muszynie (godz. 17). Brąz zdobędzie drużyna, która wygra trzy spotkania. Jeśli CEV przyzna Polsce trzy miejsce w Lidze Mistrzyń, to zwycięzca tej rywalizacji zagra również w europejskiej elicie.

Bank BPS Muszynianka Fakro 3
Aluprof Bielsko-Biała1
Sety: 26:24, 25:20, 16:25, 25:15.

Bank BPS: Gajgał-Anioł 11 punktów, Serena 5, Jagieło 6, Dziękiewicz 13, Popović 12, Werblińska 15 oraz Maj (libero), Sieradzan, Kaczmar, Rousseaux, Sieradzan po 1, Kasprzak 3.

Aluprof: Cella 9, Pelc 2, Horka 19, Sieczka 7, Bergrova 12, Wołosz 0 oraz Sawicka (libero), Wojtowicz 2, Frąckowiak 1, Wołosz, Szymańska, Łyszkiewicz.