Zimny prysznic podziałał na siatkarki z Muszyny. Zwycięstwo z Pałacem Bydgoszcz

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro pokonały 3:1 Pałac Bydgoszcz w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Orlen Ligi.

Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego od początku roku są w świetnej formie. Zanotowały serię 17 zwycięstw z rzędu i zdobyły Puchar CEV. Nutka zaniepokojenia pojawiła się tydzień temu, gdy serię muszynianek w półfinale Pucharu Polski przerwał MKS Tauron Dąbrowa Górnicza.

W ćwierćfinale Orlen Ligi zespół z Muszyny może rozpocząć śrubowanie nowego rekordu. Wicemistrzynie Polski w tej fazie rozgrywek nie przegrały od sześciu lat. W pierwszym spotkaniu też wszystko zaczęło się po ich myśli: pewnie wygrały dwa sety i wtedy pojawiły się problemy.

W trzeciej partii rywalki poprawiły grę blokiem i zaczęły zdobywać punkty z zagrywki. Nerwowo zrobiło się w czwartym secie. Przyjezdne prowadziły nawet 18:15, ale gospodynie na chwilę zdołały odrobić straty. Przy stanie 19:23 podopieczne Serwińskiego postawiły wszystko na jedną kartę, zdobyły sześć punktów z rzędu i mogą cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym meczu ćwierćfinałowym.

Do półfinału awansuje zwycięzca trzech meczów.

Bank BPS Muszynianka Fakro - Pałac Bydgoszcz 3:1

Sety: 25:15, 25:19, 22:25, 25:23

Muszynianka: Werblińska,Popovic, Serena, Bednarek, Dziękiewicz, Jagieło, Maj (libero) oraz Gajgał-Anioł, Rousseaux

Pałac: Mazurek , Schulz, Grejman, Adams,Liliom, Martnez, Kuehn-Jarek (libero) oraz Krzywicka, Biedziak, Głaz