14 meczów ćwierćfinałowych Banku BPS Muszynianki Fakro bez porażki i ma być ich więcej

W Orlen Lidze walka zaczyna się na poważnie - wicemistrzynie Polski w ćwierćfinale zmierzą się z Pałacem Bydgoszcz. W tej fazie nie przegrały od sześciu lat.
Można opowiadać, że nie ma spotkań ważnych i ważniejszych, a każda zawodniczka myśli tylko o najbliższym meczu. Prawda jest jednak taka, że drużyny nieraz poświęcają część rundy zasadniczego, by formę mieć właśnie na play-off. - Moje dziewczyny na pewno będą gotowe - zapewnia Bogdan Serwiński, szkoleniowiec muszynianek.

Wicemistrzynie Polski przyznają, że wpływ na ich grę miał świąteczny turniej w Bazylei, na który pojechały w drugi dzień Bożego Narodzenia. Ten pomysł siatkarek nie zachwycił, ale z czasem się do niego przekonały. - Wiedziały, że to tylko dla ich dobra - mówi Serwiński.

Środkowa Eleonora Dziękiewicz: - Tamte mecze wiele nam dały i mimo wielu meczów sił na play-off na pewno nam nie zabraknie.

M.in. dzięki nim wygrały 17 (!) meczów z rzędu i zdobyły Puchar CEV. Nutka zaniepokojenia pojawiła się tydzień temu, gdy serię muszynianek w półfinale Pucharu Polski przerwał MKS Tauron Dąbrowa Górnicza. Teraz zawodniczki z Muszyny chciałyby jednak rozpocząć śrubowanie nowego rekordu, a okazją są ćwierćfinały mistrzostw Polski.

Siatkarki Serwińskiego szczęśliwie nie trafiły na Gwardię Wrocław (w ostatniej kolejce wyprzedziła Pałac), która po zmianie trenera niejednej drużynie może napędzić stracha (w półfinale PP przegrała z Atomem Trefl Sopot tylko 2:3). Bydgoszczanki w rundzie zasadniczym nie urwały muszyniankom nawet seta.

Poza tym wicemistrzynie Polski wygrały 14 meczów w ćwierćfinałach play-off, a ostatni raz zostały pokonane w 2007 r. przez BKS Bielsko-Biała. Wtedy odpadły i był to pierwszy i ostatni sezon bez nich w półfinale.

Pałac na mecze do Muszyny wyjechał w nocy z czwartku na piątek. Drużyna długo jednak stała w korkach. - Przewidzieliśmy, że warunki mogą być trudne, więc nie planowaliśmy podróży na ostatnią chwilę - mówi Jarosław Kilanowski, dyrektor klubu.

Mecze w Muszynie w sobotę i niedzielę o godz. 17. Do półfinału awansuje zwycięzca trzech meczów.