Sport.pl

Kapitalna seria Banku BPS Fakro Muszyna. Wygrały 17 meczów z rzędu!

Takiej serii chyba nawet w Muszynie się nie spodziewali. Bank BPS Fakro bije wszystkich rywali jak leci, a ostatni raz przegrał niemal trzy miesiące temu.
Tamta porażka była bolesna, ale najwyraźniej wstrząsnęła zespołem. 11 grudnia 2012 r. wicemistrzynie Polski przegrały na swoim parkiecie z Dynamem Moskwa 2:3. Gdyby tie-break tamtego meczu rozstrzygnęły na swoją korzyść, wyszłyby z grupy Ligi Mistrzyń, a tak musiały zadowolić się występami w Pucharze CEV.

- Teraz cieszę się, że nie awansowaliśmy do play-off LM - mówił kilka tygodnie później trener Bogdan Serwiński. Wszystko dlatego, że jego siatkarki w Pucharze CEV nie miały sobie równych. Bez problemów ograły Aluprof Bielsko-Biała (3:1, 3:0), następnie pokonały Omiczkę Omsk (3:2, 3:0) i w finale rozprawiły się z Fenerbahce Stambuł (3:2, 3:2).

Do sześciu wygranych z rzędu w europejskich pucharach muszynianki dołożyły dziewięć spotkań ligowych bez porażki. Straciły w nich tylko siedem setów i dzięki temu bez problemów rundę zasadniczą skończyły na pierwszym miejscu. Oprócz tego wygrały dwa mecze w Pucharze Polski z Eliteskami AZS UEK (3:0, 3:0). To właśnie rewanż z krakowiankamibył 17 zwycięstwem muszynianek z rzędu.

Teraz wicemistrzynie Polski czeka trudne zadanie, bo w sobotę ich serię spróbuje przerwać Tauron Dąbrowa Górnicza. Stawką meczu będzie finał Pucharu Polski.

Więcej o: