Derby dla Muszyny. Bank BPS Fakro w półfinale PP, ale Eliteski miały szansę na zdobycz

Sensacją nie pachniało, ale Eliteski miały szansę na wygranie seta. Bank BPS Fakro Muszyna pewnie pokonał krakowianki 3:0 i w sobotę zagra w półfinale Pucharu Polski z Tauronem Dąbrowa Górnicza.
Po 21 minutach było wiadomo, kto awansował. Tyle czasu gospodynie potrzebowały, by wygrać pierwszego seta, który po zwycięstwie w Krakowie 3:0 gwarantował im udział w turnieju finałowym PP w Pile.

Wicemistrzynie Polski zaczęły rezerwowym składem. Z zawodniczek, które wyszły w podstawowej szóstce przeciwko Eliteskom, tylko Agnieszka Bednarek-Kasza i Katarzyna Gajgał zagrały w sobotę z Fenerbahce Stambuł w zwycięskim boju o Puchar CEV. Za przywiezienie tego trofeum zawodniczki przed spotkaniem dostały wiele gratulacji i upominków, ale święto lekko próbowały zmącić krakowianki. W drugim secie miały nawet dwie piłki setowe, ale górą było jednak doświadczone gospodynie.

Przeciw Eliteskom zagrała Eleonora Dziękiewicz, która wyleczyła uraz kostki i jest gotowa na sobotni półfinał. Rywalem Banku BPS będzie Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Drugą parę tworzą Atom Trefl Sopot i zwycięzca meczu BKS Aluprof Bielsko-Biała - Impel Wrocław. Także w sobotę Eliteski podejmują Wisłę Kraków na inaugurację play-off I ligi.

Bank BPS Fakro Muszyna - Eliteski AZS UEK Kraków3:0
Sety: 25:18, 28:26, 25:14.

Bank BPS: Kaczmar, Gajgał-Anioł, Kasprzak, Sieradzan, Bednarek-Kasza, Rousseaux oraz Maj (libero), Dziękiewicz, Jagieło (libero).

Eliteski: Matyjaszek, Poleć, Skiba, Cabańska, Król, Wąsowska oraz Sroga (libero), Urban, Sadowska