Muszynianki odsadziły konkurentki, a teraz przydałaby się ich pomoc

Bank BPS Muszynianka Fakro na pewno wygrał sezon zasadniczy, ale teraz czeka na rywala w pierwszej fazie play-off. Korzystniejszego przeciwnika wicemistrzynie Polski mogą mieć dzięki pomocy MKS-u Dąbrowa Górnicza.
Już dwie kolejki przed końcem Bank BPS Fakro Muszyna był pewny pierwszego miejsca w sezonie zasadniczym. To znaczy, że zmierzy się z ósmym zespołem w tabeli. Na tej pozycji może być Pałac Bydgoszcz lub Gwardia Wrocław, na którą muszynianki nie chciałyby trafić. - Każdy będzie chciał uniknąć pojedynku z nimi - mówił Bogdan Serwiński, trener Banku BPS.

Wrocławianki na razie mają punkt mniej od Pałacu i by awansować na siódmą pozycję, muszą wygrać w piątek na swoim parkiecie z przedostatnią w tabeli Legionovią. Tyle że Pałac w sobotę gra jeszcze w Dąbrowie Górniczej. W tym meczu muszynianki będą musiały trzymać kciuki za MMKS, ale dąbrowianki spotkania na pewno nie odpuszczą, bo na razie są wiceliderem tabeli, ale Aluprof Bielsko-Biała i Atom Trefl Sopot mają tyle samo punktów.

Z kolei Bank BPS Fakro Muszyna fazę zasadniczą kończy w sobotę na swoim parkiecie z Budowlanymi Łódź. Wicemistrzynie Polski nie grają o pietruszkę, bo mają szansę na historyczny wynik.