Sport.pl

Najlepsza zagrywka, atak, przyjęcie, blok. Kto MVP Banku BPS Muszynianki Fakro w 2012 roku?

Dominika Sieradzan na zagrywce, Anna Werblińska jako przyjmująca, Katarzyna Gajgał jako najskuteczniej atakująca, a Agnieszka Bednarek-Kasza jako blokująca - tak statystycznie wygląda najlepsze ustawienie Banku BPS Muszynianki Fakro.
Od początku sezonu do końca roku Bank BPS Muszynianka Fakro zagrał w Orlen Lidze 38 setów. We wszystkich wystąpiła tylko libero Paulina Maj, jeden mniej na koncie ma Anna Werblińska, a o dwa Agnieszka Bednarek-Kasza i Valentina Serena. Najrzadziej na boisku była Sierdzan (osiem setów).

Co ciekawe ta zawodniczka zdobyła najwięcej asów serwisowych na seta - średnio 0,8. Łącznie najwięcej punktów z zagrywki zdobyła jednak Bednarek-Kasza (17). Środkowa Banku BPS Muszynianki Fakro jest też najlepszą blokująca w zespole. Tym elementem zdobyła 27 punktów, co daje średnią 0,8 na seta.

Z kolei najlepsza przyjmująca to Werblińska (34 proc. tzw. efektywności przyjęcia), a tuż za nią jest Aleksandra Jagieło (32 proc.) i Maj (30 proc.). W ataku najskuteczniej piłki zbija Gajgał-Anioł (52 proc.), ale była reprezentantka Polski wystąpiła tylko w 14 setach. O dwa proc. mniej ma Bednarek-Kasza, a o trzy... rozgrywająca Serena.

W powyższych zestawieniach brakuje Sanji Popović, czołowej zawodniczki Banku BPS Fakro Muszyna. Chorwatka zdobyła jednak dla drużyny najwięcej punktów - 141. Druga pod tym względem Anna Werblińska ma 116.

Wszystkie statystyki dostępne na oficjalnej stronie Orlen Ligi

Więcej o: