Bank BPS Fakro Muszyna w ćwierćfinale Pucharu CEV zagra z Aluprofem Bielsko-Biała

W europejskich rozgrywkach wicemistrzynie Polski zmierzą się z trzecią drużyną poprzedniego sezonu. Pierwszy mecz odbędzie się w Muszynie, a rewanż zostanie rozegrany na Śląsku.
Będzie to najbliższy wyjazd w historii pucharowych występów Banku BPS. Muszynę od Bielska-Białej dzieli niecałe 200 km. W dodatku przeciwnikiem zespołu z uzdrowiska w europejskich rozgrywkach po raz pierwszy będzie inna polska drużyna.

Podopieczne Bogdana Serwińskiego występy w Pucharze CEV rozpoczynają od ćwierćfinału. Trafiły do niego po odpadnięciu z Ligi Mistrzyń, dzięki temu, że zajęły trzecie miejsce w grupie. Z kolei Aluprof, by awansować do 1/4 finału musiał pokonał czeskie Kralove Pole Brno, belgijski Dauphines Charleroi i francuski Beziers VB.

Dokładne daty spotkań nie są jeszcze znane. Pojedynek w Muszynie odbędzie się między 15 a 17 stycznia 2013 roku, a rewanż między 22 a 24 stycznia. Przed dwumeczem drużyny spotkają się jeszcze w Orlen Lidze. Do starcia dojdzie 12 stycznia w Małopolsce.

W tym sezonie oba zespoły zmierzyły się już raz. W ekstraklasie Aluprof na swoim terenie łatwo pokonał (3:0) zespół z Muszyny.