Bank BPS Muszynianka udanie zakończyła nieudany miesiąc

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro przerwały serię trzech porażek. W niedzielę pokonały Pałac Bydgoszcz 3:0.
Podopieczne Bogdana Serwińskiego najchętniej zapomniałyby o listopadzie. W tym miesiącu miały do rozegrania sześć meczów. Wygrały tylko dwa. Przegrane w Lidze Mistrzyń spowodowały, że spadły na trzecie miejsce w grupie i do ostatniego meczu będą ważyć się losy tego, czy zagrają w play-offach. Z kolei nie najlepsza postawa w Orlen Lidze spowodowała, że przed pojedynkiem z Pałacem zajmowały dopiero czwartą pozycję, choć jeszcze na początku miesiąca były liderkami. - Do przerwania złej serii potrzebujemy przede wszystkim zwycięstw - przekonywał niedawno trener Serwiński.

Początek spotkania z bydgoszczankami nie zapowiadał przełamania. W pierwszym secie dały o sobie znać grzechy z ostatnich tygodni. Wicemistrzynie Polski nieźle spisywały się w ataku, ale popełniały sporo własnych błędów. Przez całą partię nie potrafiły narzucić swojego stylu drużynie z końca tabeli, a sytuacja na parkiecie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Zespół z uzdrowiska już po kilku akcjach musiał odrabiać straty. W połowie seta doprowadził do wyrównania, a na drugą przerwę techniczną schodził z dwupunktową przewagą. Nie minęło jednak kilka minut i gospodynie znów goniły wynik. W pewnym momencie przegrywały 17:19, ale w porę złapały właściwy rytm. W końcówce popisały się skutecznością i wygrały do 23.

Drugi i trzeci set należały już do nich. Przez cały czas ich trwania zawodniczki z Muszyny kontrolowały to, co działo się na parkiecie i utrzymywały nad siatkarkami Pałacu kilkupunktową przewagę. Dobrze spisywała się zwłaszcza Anna Werblińska, która nie tylko była najskuteczniejsza w ataku (Kinga Kasprzak zdobyła punkt więcej, ale uderzała 24 razy, a Werblińska 13), lecz także razem z Pauliną Maj najlepiej przyjmowała piłkę spośród wszystkich zawodniczek Muszynianki.

Bank BPS Muszynianka Fakro - Pałac Bydgoszcz 3:0

Sety: 25:23, 25:17, 25:12.

Muszynianka: Serena 4, Popović 6, Bednarek-Kasza 2, Dziękiewicz 8, Kasprzak 12, Werblińska 11 oraz Maj (libero), Rousseaux 3, Gajgał-Anioł 4, Jagieło 1, Sieradzan 1, Kaczmar