Bank BPS Muszynianka Fakro kontra rozleniwienie

Sobotni mecz u siebie z Siódemką Legionovia (godz. 17) będzie dla siatkarek z Muszyny sprawdzianem generalnym przed Ligą Mistrzyń. - Jesteśmy faworytami, ale to wcale nie jest łatwa rola - podkreśla Bogdan Serwiński, trener Banku BPS-u Muszynianki.
Zespół z Legionowa to beniaminek Orlen Ligi, choć w składzie ma kilka doświadczonych zawodniczek. Sezon zaczął jednak nie najlepiej, bo po dwóch kolejkach jest jedną z czterech drużyn bez punktu. Muszynianka jest na przeciwnym biegunie - dwa pierwsze mecze wygrała, w tym hitowy pojedynek z mistrzem Polski Atomem Treflem Sopot.

- Mimo wszystko to nie będzie dla nas trening, ale ciężki ligowy mecz. Jesteśmy nastawieni bojowo, bo rola faworyta czasem powoduje pewnego rodzaju rozleniwienie, a to bywa niebezpieczne - twierdzi Serwiński.

Szkoleniowiec przekonuje, że jego zespół ciągle jest w budowie, choć czasu do ważnych meczów zostało niewiele. Już w przyszłym tygodniu zawodniczki Banku BPS-u zmierzą się z Dynamem w Moskwie na inaugurację Ligi Mistrzyń.