Bank BPS Muszynianki Fakro zaczyna sezon od gładkiej wygranej

Wicemistrzynie Polski pokonały 3:0 AZS Białystok na inaugurację sezonu Orlen Ligi, choć nie obyło się bez kłopotów.
Latem w Muszynie przeszła rewolucja. Działacze zrezygnowali z usług aż 10 zawodniczek, a w ich miejsce pozyskali osiem nowych siatkarek, m.in. Chorwatkę Sanję Popović. - Potencjał sportowy mamy podobny jak w poprzednim sezonie. Zaszła jednak bardzo ważna zmiana - zespół jest otwarty, radosny i chętny do pracy - zapewniał trener Bogdan Serwiński.

Gospodynie wygrały z AZS Białystok, choć w drugim secie napsuły kibicom nerwów. Siatkarki z Muszyny prowadziły już 20:12, ale chwila nieuwagi wystarczyła, by rywalki zmniejszyły stratę do dwóch punktów (22:20). Trener Serwiński wziął czas i obyło bez nerwowej końcówki, bo jego podopieczne do końca kontrolowały przebieg gry.

Podobny scenariusz miała trzecia partia. To rywalki prowadziły od początku i nawet 13:8. Potem jednak gospodynie wróciły do gry i dzięki świetnemu serwisowi doprowadziły do remisu, a potem wygrały ostatnią odsłonę i cały mecz.Bank BPS Muszynianka Fakro - AZS Białystok 3:0 (25:17, 25:21, 25:21)

Muszynianka: Barańska, Dziękiewicz, Kasprzak, Rousseaux, Bednarek-Kasza, Serena, Maj (libero) oraz Jagieło, Kaczmar, Sieradzan, Gajgał