Siatkarski wrzesień w Nowym Sączu. Przyjadą sami mistrzowie

1 września w hali przy ul. Nadbrzeżnej sparing z Fartem Kielce rozegrają zawodnicy Resovii Asseco Rzeszów. Niespełna dwa tygodnie później do miasta nad Dunajcem na inauguracyjne spotkanie turnieju Fakro Cup przyjadą siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro oraz zawodniczki Stod Volley (najlepsza drużyna w Norwegii).
Resovia w kwietniu zdobyła mistrzostwo Polski. W zeszłym sezonie zajęła także drugie miejsce w Pucharze CEV. Do Nowego Sącza przyjedzie wieczorem 31 sierpnia. Tego dnia mistrzowie Polski będą mieli trening, a następnego rozegrają pokazowe spotkanie z siódmym w poprzednim sezonie Fartem.

Z kolei 12 września rozpocznie się trzecia edycja turnieju Fakro Cup. Wystąpią w nim m.in. mistrzynie Polski - drużyna Atomu Trefla Sopot, druga w poprzednich rozgrywkach Muszynianka, mistrzynie Norwegii - Stod Volley oraz drużyna Bundesligi - KSC Berlin. Niewykluczone, że w zawodach weźmie udział także Atlant Baranowicze. Siatkarki z Białorusi od 13 sierpnia przebywają w Nowym Sączu na 23-dniowym zgrupowaniu. Jeśli przedłużą pobyt, staną się 10. uczestnikiem Fakro Cup.

Zobacz zapowiedź Fakro Cup:Więcej o: