Bank BPS Muszynianka Fakro zamknął kadrę na nadchodzący sezon

Klub z przygranicznego miasteczka skompletował kadrę na kolejny sezon. W składzie zespołu z Muszyny znalazło się 12 zawodniczek, czyli o dwie mniej niż w zeszłym roku.
Ostatnim wzmocnieniem Banku BPS jest Paulina Maj. O tym, że grająca na pozycji libero zawodniczka dołączy do zespołu mówiło się już od dawna, ale dopiero w poniedziałek klub oficjalnie potwierdził tę wiadomość. Kilka dni wcześniej poinformowano, że od nowego sezonu w Muszynie będzie grać Eleonora Dziękiewicz, która przez dwa ostatnie lata reprezentowała barwy Atomu Trefla Sopot.

Spośród 12 zawodniczek obecnej kadry tylko cztery reprezentowały barwy Muszynianki w zeszłym sezonie (Agnieszka Bednarek-Kasza, Gajgał-Anioł Katarzyna, Anna Werblińska i Kinga Kasprzak). Z klubu odeszło aż 10 siatkarek: Debby Stam-Pilon, Caroline Wensink, Vesna Djurisić, Rachel Rourke, Paulina Gajewska, Milena Radecka, Magdalena Piątek, a także Mariola Zenik, Agnieszka Rabka i Joanna Kaczor.

Aleksander Trojanowicz, prezes klubu, przyznał niedawno, że gruntowne zmiany w zespole były konieczne, bo w ubiegłym sezonie drużyna nie sprostała oczekiwaniom. Muszyniance nie udało się obronić tytułu mistrza Polski, a dodatkowo przegrała rywalizację o Puchar Polski.

Kto będzie reprezentował barwy Banku BPS Muszynianki Fakro w sezonie 2012/2013?

Środkowe: Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Anioł-Gajgał, Eleonora Dziękiewicz

Przyjmujące: Anna Werblińska, Kinga Kasprzak, Aleksandra Jagieło, Helene Rousseaux

Rozgrywające: Valentina Serena, Anna Kaczmar

Libero: Paulina Maj

Atakujące: Dominika Sieradzan, Sanja Popović