Bank BPS Muszynianka Fakro zagra w Lidze Mistrzyń

Wicemistrzynie Polski dostały ?dziką kartę? i w przyszłym sezonie wystąpią w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w kobiecej siatkówce.
Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl »


Polsce przysługują dwa miejsca w LM. Kwalifikują się do niej mistrz i zdobywa Pucharu. Muszynianka w PlusLidze zajęła drugie miejsce, a w walce o drugie trofeum odpadła w półfinale. Europejska federacja siatkarska CEV przyznała jednak drużynie z uzdrowiska dodatkowe miejsce.

Dzięki temu siatkarki z Małopolski szósty raz w historii i piąty raz z rzędu będą miały okazję zmierzyć się z najlepszymi drużynami kontynentu. Najdalej w rozgrywkach zaszły w 2011 roku. Wystąpiły wtedy w drugiej rundzie play-offów. Gdyby wyeliminowały Rabitę Baku, awansowałyby do najlepszej czwórki.

Do kolejnej edycji LM Muszynianka przystąpi w kompletnie zmienionym składzie. W klubie doszło do rewolucji i z kadry, która grała w poprzednim sezonie zostały tylko Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał, Kinga Kasprzak i Anna Werblińska. Po rocznej przerwie do drużyny wróci Aleksandra Jagieło. Ponadto działacze związali się także z Dominiką Sieradzan i Valentiną Sereną.