Sześć siatkarek Banku BPS-u Muszynianki Fakro powalczy o Igrzyska Olimpijskie. Zaskoczenie?

Joanna Kaczor, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał, Kinga Kasparzak, Anna Werblińska i Mariola Zenik pojadą na zgrupowanie reprezentacji Polski przed turniejem kwalifikacyjnym do tegorocznych Igrzysk Olimpijskich.
Za niespodziankę można uznać powołania dla Kaczor i Gajgał, które w tym sezonie grały niewiele. Do kadry wraca też Werblińska, z którą Alojzy Świderek, trener reprezentacji, rozmawiał po ostatnim meczu finałowym Plusligi.

W sumie powołana przez Świderka kadra liczy 19 nazwisk. Z Atomu Trefla Sopot, z którym Muszynianka rywalizuje w finale (stan rywalizacji: 1:1), do reprezentacji trafiły cztery siatkarki. Są też dwie z Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza oraz po jednej z Aluprofu Bielsko-Biała i PTPS-u Piła. Kadrę uzupełniają dwie zawodniczki z ligi włoskiej i po jednej grającej na co dzień w Azerbejdżanie, Chinach oraz Rosji.

Turniej kwalifikacyjny w Stambule zostanie rozegrany w dniach 1-6 maja, a przepustkę do igrzysk w Londynie wywalczy tylko jedna z ośmiu drużyn. Polki już 10 kwietnia rozpoczną zgrupowanie w Szczyrku, a pod koniec miesiąca w Dąbrowie Górniczej rozegrają dwa spotkania towarzyskie z Niemkami.

Ciekawostki o małopolskim sporcie wklejamy na Facebooka Kraków - Sport.pl »