Bank BPS Muszynianka Fakro wygrał sezon zasadniczy

Mistrzynie Polski bez problemu pokonały AZS Białystok 3:0 i w pierwszej rundzie play-off zmierzą się z Impelem Gwardią Wrocław.
Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Bank BPS Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl »

W meczu ostatniej kolejki podopieczne Bogdana Serwińskiego miały problem tylko w jednym secie. W pierwszej partii dały się niemal dogonić rywalkom, ale gdy w końcówce białostoczanki zaczynały mieć nadzieję na sprawienie sensacji, wrzuciły drugi bieg i nie pozostawiły wątpliwości, kto obecnie jest w lidze numerem 1. Bardziej wyrównana była druga partia, bo mistrzynie Polski rozstrzygnęły ją dopiero na przewagi. Ostatni set sezony zasadniczego to był już spacerek wygrany do 18.

Pewne zwycięstwo oznacza, że mistrzynie Polski nie muszą już czekać na wyniki Atomu Trefla Sopot, bo mają nad nim pięć punktów przewagi. - Wygranie sezonu zasadniczego dają satysfakcję, ale tylko częściową. Najważniejszy jest play-off - podkreśla Serwiński.

Tę fazę rozgrywek jego zawodniczki zaczynają już we wtorek we Wrocławiu. Groził im jeszcze wyjazd do Piły, ale PTPS w meczu o siódme miejsce pokonał Gwardię 3:2 i to wrocławianki skończyły na ósmej pozycji. Jeśli w pierwszej fazie play-off nie będzie niespodzianek, to w półfinale Bank BPS Muszynianka Fakro zmierzy się z Aluprofem Bielsko - Biała, a Atom z MKS-em Tauron Dąbrowa Górnicza.

Bank BPS Muszynianka Fakro - AZS Białystok 3:0

Sety: 25:18, 26:24, 25:18

Bank BPS: Bednarek-Kasza, Kaczor, Kasprzak, Radecka, Gajgał, Stam-Pilon, Zenik (libero) oraz Wensink, Werblińska, Rabka, Rourke, Piątek.

AZS: Sieradzan, Kuczyńska, Kruk, Jack, Muhlsteinova, Kovalenko, Durajczyk (libero) oraz Łozowska, Sizova.