Bank BPS Muszynianka Fakro kończy rundę zasadniczą. Jeden rywal, dwie rezerwacje

Siatkówka. Jeśli Bank BPS Muszynianka Fakro w sobotę (godz. 17) na swoim parkiecie zdobędzie punkt z AZS Białystok, wygra rundę zasadniczą. Mistrzynie Polski będą czekały też na wieści z innych meczów.
Drużyna z Muszyny zajmuje pierwsze miejsce z dwoma punktami przewagi nad Atomem Trefl Sopot. Ma też lepszy stosunek setów, więc z AZS-em mogą nawet przegrać po tie-breaku. - Pozycja lidera daje satysfakcję, ale wszyscy i tak pamiętają tylko rozstrzygnięcia z play-off - podkreśla Bogdan Serwiński, trener Banku BPS.

Po meczu z AZS-em mistrzynie Polski zaczną nasłuchiwać wieści z Piły, gdzie PTPS zagrał z Impelem Gwardią Wrocław. Przegrany zajmie ósme miejsce i prawdopodobnie będzie rywalem Banku BPS w pierwszej rundzie play-off. Szkopuł w tym, że pierwszy mecz odbędzie się już we wtorek w hali słabszego zespołu, więc mistrzynie Polski muszą być przygotowane na obie ewentualności. - I w Pile, i we Wrocławiu zarezerwowaliśmy hotel. Tak szybki termin powoduje dodatkowe komplikacje, ale musimy sobie poradzić. Z kim wolałbym zagrać? Pod względem odległości na pewno lepiej jechać do Wrocławia - podkreśla Serwiński.

Drużyna z Muszyny będzie również śledziła wyniki Aluprofu (gra w Bydgoszczy z Pałacem) i MMKS-u Tauron (podejmuje Budowlanych Łódź). Zespół z Bielska-Białej zajmuje czwarte miejsce i ma punkt mniej niż dąbrowianki, więc gdyby runda kończyła się dziś, to Aluprof byłby rywalem Banku BPS w półfinale (przy założeniu, że w play-off wygrywają faworyci). Tyle że ostatnio te zespoły niespodziewanie przegrały, jakby wolały zająć czwarte, a nie trzecie miejsce. - Nie zamierzam doszukiwać się jakichś podtekstów, bo to niesprawiedliwe wobec zwycięzców tamtych spotkań. Zdarza się, że czasem zespoły kalkulują przed play-off, ale nas to nie dotyczy - zapewnia Serwiński.

Dla Banku BPS lepiej byłoby zmierzyć się z Aluprofem, który w tym sezonie pokonał trzy razy. Z kolei z MMKS-em trzy spotkania przegrał.

Jesteś kibicem i jesteś z Małopolski? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »