Sport.pl

Bank BPS Muszynianka nie ma ani z górki, ani pod górkę

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro w nowy rok weszły w szampańskim humorze. W lidze nie przegrały od ponad dwóch miesięcy. Ostatnią porażkę poniosły z MKS-em Dąbrowa Górnicza, któremu w środę mogą się zrewanżować.
W październiku drużyna ze Śląska wygrała w Muszynie 3:2. Pierwsze skrzypce grały w niej Elżbieta Skowrońska i Izabela Żebrowska, które półtora roku temu opuściły zespół Bogdana Serwińskiego. Żebrowska zdobyła najwięcej punktów w lidze - 191. 41 mniej ma 11. w tej klasyfikacji Agnieszka Bednarek-Kasza, najskuteczniejsza siatkarka Muszynianki.

- Chcemy odpłacić się rywalkom, ale na przedmeczowej odprawie nie będę przypominał zawodniczkom tamtej porażki. Główny motywator jest taki, że dzięki wygranej zachowamy pierwsze miejsce i dalej będziemy zależni tylko od siebie - trener Serwiński.

Pojedynkiem z dąbrowiankami jego drużyna zakończy serię spotkań z głównymi konkurentami do tytułu. Przed świętami Bożego Narodzenia pokonała Atom Trefl Sopot (3:1), a w zeszłym tygodniu Aluprof Bielsko-Biała (3:0). - Przez przerwę świąteczno-noworoczną rytm treningowy jest poszarpany, ale wszystkie drużyny są w takiej samej sytuacji - mówi Serwiński. - Po meczu z Tauronem nie będziemy mieli z górki, z drugiej strony nie będziemy też mieli pod górkę (śmiech ). Jasne, że zmierzymy się z teoretycznie łatwiejszymi przeciwnikami, ale czekają nas trudne wyjazdy do Wrocławia i Łodzi oraz mecze w LM. Trzeba będzie umiejętnie rotować składem.

Transmisję spotkania przeprowadzi Polsat Sport. Początek o godz. 18.

Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Bank BPS Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl »


Więcej o: