Kolejny udany rewanż Banku BPS Muszynianki Fakro

Mistrzynie Polski wygrały 3:0 z PTPS-em Piła i drugi raz w ciągu trzech dni wyrównały rachunki z przeszłości.
Więcej o Muszyniance na krakow.sport.pl

W czwartek podopieczne Bogdana Serwińskiego pokonały w Lidze Mistrzyń Dynamo Moskwa 3:2. - Bardzo czekałem na ten mecz, bo przypominam sobie nasz pierwszy start w rozgrywkach. W 2007 roku dostaliśmy sromotne lanie. Od tego czasu śnił mi się rewanż. Chęć powetowania porażki była po prostu olbrzymia - przekonywał po meczu szkoleniowiec na oficjalnej stronie klubu.

Po powrocie z Rosji jego drużyna nie miała wiele czasu na to, by przygotować się do spotkania z pilankami. Siatkarki do domów dotarły w piątek po południu. - Podróż była męcząca. Trwała 11 godzin. Do tego dochodzi jeszcze zmiana czasu [trzy godziny różnicy - przyp. red.]. Musimy odespać, więc na treningu spotkamy się dopiero w sobotę - opowiadała Katarzyna Gajgał, środkowa Muszynianki.

Reprezentantka Polski była jedną z trzech siatkarek (obok Rachel Rourke i Debby Stam-Pilon), które po meczu w Moskwie zachowały miejsce w pierwszej szóstce. Trener Serwiński dał odpocząć kilku zawodniczkom. Całe spotkanie PTPS-em z ławki obserwowały Agnieszka Bednarek-Kasza, Joanna Kaczor i Milena Radecka. W kadrze nie znalazła się Vesna Djurisić.

Mimo osłabień drużyna z uzdrowiska pokonała rywalki i zrewanżowała się za porażkę z pierwszego meczu sezonu (1:3). - Nie prezentowałyśmy się dobrze, bo dziewczyny zjechały się kilka dni przed spotkaniem. Brakowało zgrania - wspomina Gajgał.

W niedzielę dominacja Muszynianki nie podlegała wątpliwości. Zespół z Piły do głosu doszedł tylko raz. W pierwszym secie mistrzynie Polski łatwo roztrwoniły prowadzenie 5:3. Ocknęły się dopiero przy stanie 9:13. Partię wygrały do 22, a w kolejnych dwóch pozwoliły rywalkom na zdobycie 32 punktów.

Bank BPS Muszynianka Fakro - PTPS Piła 3:0 (25:22, 25:18, 25:14)

Muszynianka: Rabka 2, Stam-Pilon 10, Wensink 10, Rourke 16, Kasprzak 14, Gajgał 10, Zenik (libero) oraz Piątek 2, Gajewska (libero)

Zmysłowa sesja pięknych mistrzyń Polski