Sport.pl

Bank BPS Muszynianka Fakro. Najlepszy wynik w tym sezonie

Miał być emocjonujący mecz sąsiadów w tabeli, a był spacerek. Mistrzynie Polski rozgromiły Impel Gwardię Wrocław.
Tak łatwego spotkania w tym sezonie zawodniczki Bogdana Serwińskiego jeszcze nie rozegrały, a po meczu rywalki musiały kipieć ze złości. Zawodniczki z Wrocławia na spotkanie musiały przejechać około 450 km tylko po to, by po niewiele ponad godzinie spakować cały sprzęt i wyjechać w drogę powrotną.

Spotkanie zapowiadało się na dość zacięte, bo Bank BPS Muszynianka Fakro po czterech spotkaniach miał tylko punkt więcej od Gwardii. Tymczasem okazało się, że wrocławianki nie były w stanie podjąć walki w żadnym secie i średnio w każdej partii zdobywały po 17 punktów.

Najboleśniej zostały rozgromione w drugim secie, gdy gospodynie pozwoliły im zdobyć zaledwie 14 punktów. Z taką przewagą w tym sezonie mistrzynie Polski partii jeszcze nie zakończyły (poprzednim najlepszym wynikiem było 25:16 z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała).

Kolejne dobre spotkanie zagrała Agnieszka Bednarek-Kasza, która została wybrana na MVP meczu. Środkowa reprezentacji Polski jest także najlepiej punktującą zawodniczką mistrzyń z Muszyny.

Bank BPS Muszynianka Fakro zajmuje drugie miejsce w tabeli, ale rozegrał jeden mecz więcej od największych rywalek. Teraz mistrzynie Polski czeka długa przerwa, bo kolejne spotkanie ligowe zagrają dopiero 19 listopada z Organiką Budowlanymi Łódź. Wtedy jednak rywalizacja rozkręci się na dobre, bo półtora tygodnia później zaczną walkę w Lidze Mistrzyń spotkaniem z Crveną Zvezdę Belgrad.

Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl »
Bank BPS Muszynianka - Gwardia Wrocław 3:0

Sety: 25:17, 25:14, 25:21.

Bank BPS: Werblińska, Bednarek-Kasza, Kaczor, Radecka, Gajgał, Stam-Pilon, Zenik (libero) oraz Rabka i Piątek.

Gwardia: Wilson, Mroczkowska, Czypiruk, Jaszewska, Haładyn, Efimienko, Krzos (libero) oraz Matyjaszek i Folta.

Więcej o: