Sport.pl

Bank BPS Muszynianka Fakro. Nikt nie zamierza studiować tabeli

Siatkówka. Bank BPS Muszynianka Fakro trzeci raz z rzędu rozegra mecz na szczycie PlusLigi Kobiet. W sobotę (godz. 17) mistrz Polski podejmie lidera - MKS Dąbrowa Górnicza.
Goście od początku sezonu idą jak burza. Punkt straciły tylko z Pałacem Bydgoszcz (wygrana 3:2), pokonały też KPSK Stal Mielec (3:1) oraz AZS Białystok (3:0). Dzięki temu są jedyną niepokonaną drużyną w lidze i zajmują pierwsze miejsce.

- To dopiero początek. Dziś klepie się nas po plecach, a przyjdzie porażka w jednym czy drugim spotkaniu, i będzie się na nas wieszać psy. Poczekajmy z ocenami - apeluje Waldemar Kawka, trener zespołu z Dąbrowy Górniczej.

Magdalena Śliwa, kapitan drużyny: - Tabelę będziemy studiować, gdy będzie zbliżał się play-off i walka o medale. Na razie nasza pozycja nie ma większego znaczenia.

Mistrzynie Polski zajmują trzecie miejsce, choć niewiele osób byłoby w stanie wytypować taki start sezonu - Bank BPS Muszynianka Fakro wygrał prestiżowe spotkania z Atomem Treflem Sopot (3:0) i Aluprofem Bielsko-Biała (3:1), ale poległ z beniaminkiem z Piły (1:3). - To dopiero początek sezonu i nie można na razie stwierdzić, kto będzie silniejszy na finiszu - przyznała po ostatniej wygranej w środę w Bielsku-Białej Katarzyna Gajgał, środkowa z Muszyny.

Mistrzynie Polski lidera mogą postraszyć zagrywką i blokiem. Na razie serwisem zdobywają średnio 2 punkty na set (najlepszy wynik w lidze), a blokiem 4,3 pkt (drugi Aluprof ma średnią 3,8). Drużynie z Dąbrowy Górniczej zawodniczki Bogdana Serwińskiego mogą jednak pozazdrościć skuteczności przyjęcia (26 proc.) oraz... swojej byłej zawodniczki. Izabela Żebrowska w sezonie 2009/2010 miała problemy z przebiciem się do pierwszego składu mistrzyń Polski, a dziś jest najlepiej punktującą siatkarką MMKS-u. Zdobyła już 53 punkty, czyli 1 mniej od Agnieszki Bednarek-Kaszy, środkowej z Muszyny.

Wisła Can-Pack, Comarch Cracovia, Muszynianka... Cały sport z Krakowa i okolic na Facebooku Kraków - Sport.pl »


Więcej o: