Przerwa od siatkówki Kingi Kasprzak

Przyjmująca Banku BPS Muszynianki Fakro zerwała jeden z mięśniami brzucha i musi przejść operację. Jej rozbrat z siatkówką potrwa co najmniej do grudnia.
Problemy Kasprzak ze zdrowiem zaczęły się w sierpniu na zgrupowaniu reprezentacji Polski przy okazji turnieju World Grand Prix. 24-letnia zawodniczka mistrzyń Polski w meczu z Dominikaną nadciągnęła mięśnie brzucha. Następnego dnia wystąpiła w spotkaniu przeciwko reprezentacji Włoch i kontuzja pogłębiła się (mięsnie zostały naderwane). Ich stan pogorszył dodatkowo udział Kasprzak w Memoriale Agaty Mróz.

W tym czasie za zdrowie siatkarki odpowiadał trener i sztab medyczny reprezentacji. "Aktualnie zawodniczka czeka na operację, która jest jedyną możliwością powrotu do pełnej dyspozycji sportowej. Zabieg zostanie przeprowadzony na początku października w Polsce, a rehabilitacja potrwa przynajmniej dwa miesiące" - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie klubu.

Kontuzja wykluczyła Kasprzak z udziału w mistrzostwach Europy rozgrywanych w Serbii i we Włoszech od 23 września do 2 października.