Sparing, a raczej trening mistrzyń Polski

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro miały rozegrać w czwartek pierwszy mecz towarzyski z Armaturą Eliteskami AZS-em UEK Kraków. Na wtorkowym treningu niegroźnej kontuzji doznała jednak Joanna Kaczor i trener Bogdan Serwiński nie skompletuje składu.
Szkoleniowiec ma do dyspozycji siedem siatkarek, w tym dwie libero. - Nie będzie to sparing, ale raczej wspólny trening. Rywalki "pożyczą" nam kilka zawodniczek. Które siatkarki Armatury zagrają w mojej drużynie? Decyzja zapadnie dopiero po rozgrzewce. Musi być jak najlepsza dla obydwu drużyn - przekonuje Serwiński.

Oprócz Kaczor nie wystąpi także Kinga Kasprzak. Przyjmująca ze zgrupowania kadry przed finałami mistrzostw Europy wróciła z urazem mięśni brzucha i najprawdopodobniej czeka ją operacja. - Kontuzji doznała jeszcze w trakcie turnieju Grand Prix w Bydgoszczy. Leczenie było jednak mało staranne i mało skuteczne - rozkłada ręce trener.

Przeciwko krakowiankom Serwiński będzie mógł za to skorzystać z Katarzyny Gajgał i Anny Werblińskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.15 w hali w Muszynie. Wstęp wolny.