Wisła Can-Pack wygrała w Ostrowie. Teraz Euroliga

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków w piątej kolejce Basket Ligi Kobiet pokonały na wyjeździe Ostrovię Ostrów Wielkopolski 79:69.
Po dwóch kwartach krakowianki prowadziły w Ostrowie już 13 punktami. Skutecznością błyszczały przede wszystkim Meighan Simmons - w całym meczu 19 punktów - i Hind Ben Abdelkader - 18. W trzeciej kwarcie do głosu doszyły jednak gospodynie i zrobiło się tylko 57:52 dla przyjezdnych.

Po trzech minutach ostatniej części gry przewaga krakowianek zmalała nawet do dwóch punktów, ale w końcówce to one zachowały więcej zimnej krwi. Wynik ustaliła Ben Abdelkader i w tym momencie Wisła przewodzi tabeli BLK. Tyle samo punktów mają jednak również dwie inne drużyny.

A już w środę krakowianki rozpoczynają rozgrywki Euroligi. W Tauron Arenie Kraków podejmą Dynamo Kursk.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Wisła Can-Pack Kraków 69:79, kwarty: 16:21, 15:23, 21:13, 17:22

Wisła Can-Pack: Simmons 19, Ben Abdelkader 18, Kobryn 17, Ygueravide 9, Szott-Hejmej 8, Morrison 6, Ziętara 2, Misiuk.