Mistrzynie z Krakowa nieznacznie lepsze [ZDJĘCIA]

Mecz na szczycie ekstraklasy koszykarek dla Wisły. Artego przegrało, choć w trzeciej kwarcie prowadziło 13 punktami.
Przez większość meczu mistrzynie Polski miały ogromny problem ze zdobywaniem punktów. Przez pierwszy kwadrans prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Wisła wygrywała 17:16, ale za zdobywanie punktów zabrała się Aleksandra Pawlak. Artego szybko zbudowało przewagę. Szansę dostała Agnieszka Szott-Hejmej, przed transferem do Wisły kapitan Artego. Bydgoszczanki lepiej zbierały i rzadziej traciły piłki.

Na początku trzeciej kwarty wiślaczki w fatalny sposób zepsuły trzy kolejne akcje. Piłkę do rąk Maurity Reid oddała Magdalena Ziętara, błąd kroków popełniła Szott-Hejmej, a Yvonne Turner nie zdążyła skończyć akcji w ciągu 24 sekund.

Trener Jose Hernandez poirytowany patrzył, jak Artego zwiększyło przewagę do 12 punktów. Sygnał do odrabiania strat dała Laura Nicholls, która trafiała nawet ze źle przygotowanych pozycji. Pierwsze od 20 minut prowadzenie w połowie czwartej kwarty dała krakowiankom Justyna Żurowska-Cegielska.

Półtorej minuty przed końcem Wisła prowadziła 64:63. Błąd kroków popełniła Turner. Po przerwie na żądanie Wisła miała sekundę na dokończenie akcji, ale Nicholls chybiła. Kluczowy dla wyniku meczu był przechwyt Turner w środku boiska. Dwa rzuty osobiste wykorzystała Żurowska-Cegielska. W ostatniej akcji meczu, przy wyniku 63:66, zablokowana została Aleksandra Pawlak.

Bydgoszczanki wystąpiły z czarnymi opaskami. W niedzielę rano zmarł Tomasz Rospara. Były koszykarz m.in. bydgoskiej Astorii od tego sezonu był trenerem Basketu 25 Bydgoszcz, młodzieżowego zespoły Artego. Mecz z mistrzyniami Polski oglądał komplet kibiców. Z okazji mikołajek dzieci otrzymały prezenty, kibice dowiedzieli się, jak nazywać się będzie nowa klubowa maskotka. Dmuchanemu kotu nadano imię Arteg.

Artego Bydgoszcz - Wisła Can-Pack Kraków 63:66

Kwarty: 10:14; 21:10; 18:21; 14:21.

Wisła: Turner 16, Nicholls 15, Żurowska-Cegielska 14, Ouvina, Ziętara po 8, Zohnova, Peters po 2, Szott-Hejmej 1, Misiuk.