Wisła Can-Pack lepsza w meczu na szczycie

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały w Bydgoszczy Artego 90:68.
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

W bydgoskiej hali spotkały się drużyny wicelidera i lidera rozgrywek. Faworytem były jednak przyjezdne, które w tym sezonie jeszcze nie przegrały i już przed meczem były pewne pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej. W środę podtrzymały passę i cieszyły się z 21. kolejnego zwycięstwa.

W pierwszym meczu między tymi zespołami bardzo dobrze zaprezentowała się Jantel Lavender, która zdobyła 31 punktów i miała 18 zbiórek. W środę znów była nie do zatrzymania i zanotowała kolejne double-double (28 punktów, 16 zbiórek).

Już w pierwszej kwarcie krakowianki odskoczyły gospodyniom na 10 punktów. Artego miało duże problemy ze skutecznością i upilnowaniem przyjezdnych pod własnym koszem. W kolejnych kwartach Wisła systematycznie powiększała przewagę i przed ostatnią częścią prowadziła aż 27 punktami. W czwartej odsłonie krakowianki oddały rywalkom pole, ale ostatecznie pewnie wygrały 90:68.

Gdy wynik był już przesądzony, pod koniec meczu trener Stefan Svitek dał szansę młodym - 16-letniej Alicji Grabskiej i 15-letniej Bożenie Puter.

Artego Bydgoszcz - Wisła Can-Pack 68:90

Kwarty: 16:25, 17:22, 13:26, 22:17

Wisła Can-Pack: Lavender 28, Quigley 17, Żurowska-Cegielska 10, Vandersloot 7, Skobel 4 oraz Abdi 12, Ouvina 8, Ziętara 4, Petronyte, Puter, Grabska.