Wisła Can-Pack bezlitosna dla beniaminka

25. raz w tym sezonie wygrały koszykarki Wisły Can-Pack. Do końca rundy zasadniczej zostało im tylko prestiżowe spotkanie z CCC Polkowice.
Wiślaczki już w sobotę zapewniły sobie pierwsze miejsce przed play-off. W środę potwierdziły, że w tym sezonie w lidze trudno będzie im zagrozić

Tylko w pierwszej kwarcie koszykarki Wisły miały problemy z beniaminkiem ze Szczecina. Gospodynie wygrywały 10:6, ale w drugiej części podopieczne trenera Stefana Svitka w 11. min wyszły na prowadzenie po rzutach wolnych Jantel Lavender (19:18) i nie oddały go do końca meczu.

Szczecinianki jeszcze przez chwilę próbowały dotrzymywać im kroku, ale dzięki dobrej grze w obronie przewaga wiślaczek sięgnęła 10 punktów. To je jednak uśpiło, a po zrywie koszykarki Wilków Morskich prawie zniwelowały straty (było 35:37).

Na szczęście dla koszykarek Wisły była przerwa i trener Svitek musiał im przekazać sporo cennych rad, bo po zmianie stron nie pozostawiły złudzeń rywalkom. Po serii 15 punktów z rzędu wygrywały już 67:46 i w ten sposób rozstrzygnęły losy meczu. Szczecinianki próbowały zmniejszyć straty rzutami z dystansu, ale w środę niemiłosiernie pudłowały (5/24 prób).

Wilki Morskie Szczecin - Wisła Can-Pack 57:77

Kwarty: 16:15, 19:24, 11:16, 11:22

Wisła: Lavender 15, Żurowska 14, Quigley 10, Ouvina 9, Szott-Hejmej 4 oraz Tamane 11, Skobel 7, McCray 4, Jujka 3, Pawlak.