Sport.pl

Trener Wisły Can-Pack po wygranej: Trudno ocenić, kto bardziej zasłużył na zwycięstwo

- Ten mecz kosztował nas dużo sił - przyznał Stefan Svitek po wyjazdowej wygranej Wisły Can-Pack nad Artego Bydgoszcz 71:69.
- Gratulacje dla zawodniczek z Bydgoszczy, które dały z siebie wszystko. Widziałem, że walczyły, starały się odcinać nas od podań i nie dopuszczać pod kosz. To był bardzo ciężki mecz. Trudno ocenić, która z drużyn bardziej zasłużyła na to zwycięstwo - przyznał Svitek, cytowany przez oficjalną stronę BLK.

Szkoleniowiec bardziej zadowolony był z początku spotkania. - Pierwszą połowę zaczęliśmy bardzo spokojnie. Później zaczęło brakować koncentracji i przeciwnik powrócił do gry, znalazł swój rytm, odrobił kilka punktów i końcówka była już walką. Walką o każdy rzut, o każdą pozycję, o każdą zbiórkę i patrząc na statystyki, naszym dużym problemem były dziś zbiórki w obronie - przyznał Svitek.

Inna sprawa, że krakowianki mogą narzekać na zmęczenie, bo przed wyjazdem do Bydgoszczy odbyły długą podróż do Stambułu na mecz z Fenerbahce. - Niełatwo jest rozgrywać dwa, tak trudne mecze w tygodniu. Do tego dochodzą podróże i oczywiście nie tłumaczy nas to, ale przez to czasem zdarzają nam się przestoje w grze i słabsze momenty - uważa Svitek.

Więcej o:
Najczęściej czytane