Sport.pl

Po Stambule Bydgoszcz. Kolejny wyjazd Wisły Can-Pack

KOSZYKÓWKA. Wisła Can-Pack tuż po powrocie ze Stambułu wyruszyła w następną podróż. Tym razem do Bydgoszczy, gdzie w sobotę zmierzy się z Artego (godz. 17).
Jesteś kibicem i jesteś z Krakowa? Musisz zostać fanem Facebooka Kraków - Sport.pl »

Brązowy medalista z ubiegłego sezonu potrafi być groźny. W grudniowym meczu do przerwy nawet prowadził z Wisłą, ale potem zabrakło mu sił.

Teraz zmęczone mogą być krakowianki, bo od wtorku przebyły sześć tysięcy kilometrów. - Szkoda, że kiedy gramy gdzieś daleko w europejskich pucharach, to mecz ligowy również mamy na wyjeździe. Tak właśnie została skonstruowana druga runda. Niedawno do Torunia jechałyśmy blisko 10 godzin, a Bydgoszcz jest jeszcze dalej. Trzeba się jednak z tym pogodzić, choć to nie są optymalne warunki - mówi Justyna Żurowska.

W Turcji krakowianki przegrały pierwszy wyjazdowy mecz w Eurolidze i do dziś odczuwają trudy spotkania. - Robiliśmy, co mogliśmy. Teraz pozostaje jedynie skoncentrować się na następnych występach - uważa trener Stefan Svitek.

Artego ma z Wisłą rachunki do wyrównania, bo w poprzednim sezonie to krakowianki wyeliminowały je w półfinale Basket Ligi Kobiet. Wisła zwyciężyła 3:1, a następnie została wicemistrzem Polski. Artego zdobyło brązowe medale.