Wisła Can-Pack trzeci raz pokonała Artego Bydgoszcz i zagra w finale

Tak jak w sobotę, tak w niedzielę koszykarki Wisły Can-Pack łatwo pokonały Artego Bydgoszcz. W finale rywalem będzie CCC Polkowice
Krakowianki pierwszą kwartę zaczęły nerwowo - pierwsze punkty, od razu trzy, zdobyła dopiero po dwóch minutach Katarzyna Krężel. Potem trafiły Tina Charles z Justyną Żurowską i objęły prowadzenie 7:4. Tyle że nie poszły za ciosem i zmarnowały kilka akcji z rzędu.

Kluczem do pokonania Artego jest ograniczenie zdobywania punktów przez najskuteczniejszą w lidze Julie McBride. Tego zadania podjęła się Erin Phillips. Australijka nie odstępowała Amerykanki na krok, a do tego dobrze radziła sobie w rozgrywaniu.

Dobre akcje wiślaczek w obronie, które m.in. nie pozwoliły rywalkom dwa razy oddać rzutu w ciągu regulaminowych 24 sekund, sprawiły, że zbudowały bezpieczną przewagę (16:9 w 8 min).

Początek drugiej kwarty pod nieobecność Charles (popełniła drugi faul) to lepsza gra bydgoszczanek, które odrobiły część strat. W porę jednak ich zapędy ostudziła Anke De Mondt rzutem zza linii 6,75 m. Później obie drużyny pudłowały na potęgę i dopiero z gry trafiła Dora Horti (30:20).

Zawodniczki obu drużyn, a przede wszystkim Tomasz Herkt, trener Artego, mieli mnóstwo pretensji do sędziów. Rzeczywiście arbitrzy podjęli kilka zrozumiałych tylko dla nich decyzji. Szkoleniowiec gości aż łapał się za głowę i mało brakowało, by został ukarany przewinieniem technicznym za dyskusje z sędziami.

Po przerwie Wisła nadal grała bardziej zespołowo, co pozwoliło utrzymywać przewagę. Tyle że Phillips kilka razy nie upilnowała McBride i różnica stopniała do ośmiu punktów. Jednak znów dała o sobie znać De Mondt. Belgijka trafiła dwa razy z rzędu za trzy punkty i mecz był właściwie rozstrzygnięty (58:41).

W ostatniej kwarcie gospodynie jeszcze powiększyły przewagę.

Wisła Can-Pack - Artego Bydgoszcz 80:58

Kwarty: 19:9, 20:19, 23:15, 18:15.

Wisła: Charles 11, Żurowska 10, Krężel 9, Phillips 6, Ouvina 4 oraz Horti 12, De Mondt 12, Pawlak 12, Mieloszyńska-Zwolak 3, Suknarowska 1, Czarnecka.

Artego: Szott-Hejmej 17, McBride 13, Morris 12, Mowlik 7, Jeziorna oraz Kuras 4, Tomiałowicz 3, Gala 2.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw: 3:1.