Wisła Can-Pack. Jose Hernandez po sensacyjnej porażce: Ciężko wytłumaczyć, dlaczego zagraliśmy tak słabo

W niedzielę mistrzynie Polski przegrały drugi mecz w sezonie. Matizol Lider Pruszków wygrał z nimi różnicą aż 17 punktów.
- Rywalki zasłużyły na zwycięstwo. Zaprezentowały się dobrze w obronie i skutecznie w ataku. W drugiej połowie zbliżyliśmy się do nich na dziewięć punktów, ale nie trafiliśmy rzutów, które mogły jeszcze zniwelować ten dystans. Ciężko wytłumaczyć, dlaczego zagraliśmy tak słabo, zwłaszcza po dobrych spotkaniach w Eurolidze - mówi Hernandez, trener Wisły.

W europejskich rozgrywkach wiślaczki pokonały ostatnio Spartaka Moskwa (czterokrotny mistrz Euroligi) i Rivas Ecopolis (zeszłoroczny finalista rozgrywek). - Nie ma co tłumaczyć się zmęczeniem. Musimy szanować każdego rywala w Ford Germaz Ekstraklasie i grać zespołowo, bo bez tego nie da się wygrywać. W Pruszkowie tego zabrakło i dlatego poniosłyśmy porażkę - uważa Anke De Mondt, koszykarka Wisły.

Dla Lidera zwycięstwo z krakowiankami było pierwszym w historii. Po porażce z zespołem z województwa mazowieckiego Wisła spadła na trzecie miejsce w tabeli.

Więcej o: