Wisła Can-Pack uświetniła jubileusz trenera

Mistrzynie Polski po problemach w pierwszej kwarcie, w trzech kolejnych zmiażdżyły obroną AZS Gorzów i wygrały aż 58:36.
Cztery godziny przed meczem Jose Hernandez, trener Wisły Can-Pack napisał na swoim profilu na facebooku, że to jego setny mecz w roli szkoleniowca w polskiej lidze. "A wydaje się jakbym wczoraj dopiero pakował walizki. Mam nadzieję, że uda się wygrać ten jubileuszowy mecz. Nie jestem emigrantem z powodu kryzysu [w Hiszpanii - przyp. red.]. Do mnie zadzwonili [z Wisły] jeszcze przed tym wszystkim. Są inne powody wyjazdów. Przecież nie brakuje Niemców w Madrycie czy Amerykanów w lidze ACB?"

Ale o zwycięstwo w Gorzowie miało nie być łatwo. Hiszpański szkoleniowiec ma okrojony skład, bo dwie największe gwiazdy Amerykanki Katie Douglas i Tina Charles są wciąż za Oceanem. Na dodatek Daria Mieloszyńska doznała kontuzja.

Po 18 sekundach Wisła objęła prowadzenie po rzucie Dory Horti. Krakowianki wygrywały jeszcze 4:2, ale potem do głosu doszły gospodynie. Nie pozwoliły trafić rywalkom przez prawie trzy minuty. Później nie było wiele lepiej i w pierwszej kwarcie zdobyły tylko osiem punktów.

Początek drugiej części w wykonaniu podopiecznych Herandeza był piorunujący. W niespełna trzy minuty doprowadziły do remisu (15:15) i trener AZS wziął czas. Od tego momentu mecz był wyrównany. Wisła kilka razy prowadziła trzema punktami, ale AZS wyrównywał. Dopiero 19 sekund przed przerwą trener Hernandez wziął czas, powiedział zawodniczkom jak mają rozegrać akcję i koszykarki wypełniły polecenie perfekcyjnie - Anke De Mondt trafiła zza linii 6,75 i było 27:24.

Po zmianie stron wiślaczki zupełnie zdominowały gorzowianki. Znakomicie wykorzystały swoją najmocniejszą broń i, do przyjazdu Amerykanek, właściwie jedyną - obronę. W trzeciej i czwartej kwarcie rzuciły zaledwie 12 punktów. 36 punktów to jamniejsza liczba punktów w tym sezonie zdobyta przez drużynę w meczu.

AZS Gorzów - Wisła Can-Pack Kraków 36:58.

Kwarty: 13:8, 11:19, 6:12, 6:19.

AZS: Nwagbo 10, Makowska 7, Moorer 6, Skobel 9, Dosty 2 oraz Trębicka 2, Dźwigalska, Jaworska.

Wisła Can-Pack: Pawlak 6, De Mondt 6, Horti 14, Żurowska 7, Krężel 8 oraz Ouvina 2, Stampalija 8, Czarnecka 5, Suknarowska 2.

Wisła Can-Pack w Ford Germaz Ekstraklasie...