Wisła Can-Pack deklasuje AZS 84:47

W poprzednim sezonie gorzowianki zdobyły brązowy medal, a Wisła mistrzostwo . W tych rozgrywkach między tymi drużynami jest przepaść.
Pierwszy punkty w meczu padły po rzucie Agnieszki Kaczmarczyk. Za moment trafiła Ewelina Kobryn. W kolejnej akcji punkty dla zdobyła Taj McWilliams i gospodynie objęły prowadzenie 6:2. Po chwili rzutem z dystansu popisała się Erin Phillips. Wówczas o czas poprosił Dariusz Maciejewski, trener gości. W 5 minucie po rzucie z dystansu Nicole Powell Wisła Can-Pack prowadziła 12:4.

Tablicę wyników w drugiej kwarcie uruchomiła Erin Phillips (21:15 dla Wisły Can-Pack) w odpowiedzi niecelny rzut oddała Allison Smalley. W kolejnych akcjach trafiały tylko wiślaczki. Znów o czas poprosił trener Maciejewski. Ale to nie przerwało festiuwalu strzeleckiego gospodyń. Pierwszy punkt w drugiej kwarcie dla AZS zdobyła dopiero w ósmej minucie Lyndra Weaver.

Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie gry padły po rzucie Weaver. W odpowiedzi trafiły McWilliams i Kobryn (38:24).W 24 min rzutem z dystansu popisała się Paulina Pawlak i Wisła Can-Pack prowadziła 47:28.

W czwartej kwarcie trwałąo dobijanie rywala. Po trafieniu De Mondt zza lini 6,75 m było 73:40.

W meczu nie zagrała Milka Bjelica, trener Jose Hernandez dał tej zawodniczce odpocząć przez decydującymi meczami.

Wisła Can-Pack odniosła 23 zwycięstwo w Ford Germaz Ekstraklasie. Mistrzyniom Polski wystarczy jedno zwycięstwo, by zająć pierwsze miejsce przed play off.

Wisła Can Pack - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 84:47

Kwarty: 19:15, 15:7, 32:14, 18:11

Wisła Can-Pack: Kobryn 14, Phillips 13, McWilliams 13, Leciejewska 11, DeMondt, Krężel po 7, Powell 6, Pawlak 5, Dabovic, Śnieżek, Ujhelyi, Czarnecka po 2.

AZS PWSZ: Weaver 15, Kaczmarczyk 11, Johnson 10, Skobel 7, Trębicka 4, Smalley, Chaliburda, Maruszczak, Jaworska.